2 ساعت فیلم آموزشی پیزوسرجری

پیزوسرجری

دستگاه پیزوسرجری در سال 1997 به منظور غلبه بر محدودیت های سایر تجهیزات متداول جراحی های استخوان مانند عدم دقت و ایمنی لازم در حین عمل توسط پروفسور توماسو ورچلوتی (us patent 6,695,847 B2 ) معرفی گردیده است.

مکانیسم کارکرد پیزوسرجری:

سر قلم های دستگاه پیزوسرجری با یک دامنه فرکانس افقی بین 24000 الی 36000 هرتز در پهنایی معادل 80 میکرون و یک دامنه فرکانس عمودی بین 10 الی 60 هرتز در پهنایی معادل 5 میکرون می توانند استخوان را با کمترین و مطلوب ترین سطح انرِژی برش دهند. بدین معنا که  یک حرکت سر قلم شامل 2 لرزش هم جهت با 2 فرکانس متفاوت است. که می تواند استخوان را با کمترین نیرو و با مطلوب ترین سطح انرژی برش دهد.

در جراحی های انجام شده با پیزوسرجری نیاز به اعمال نیروی اضافی جهت غلبه بر نیروی معکوس ناشی از چرخش میکروموتور وجود نداشته و نیروی لازم جهت برش بسیار کمتر است. و علاوه بر یکسان نگه داشتن عمق برش امکان کنترل بهتری رابرای جراح میسر میسازد. و با رعایت اصول بیومکانیک، ترومای کمتری به بافت مینرالیزه وارد کرده و ازافزایش حرارت جلوگیری می نماید. و با حفظ حیات سلولهای استئوسیت کمترین آسیب بافتی را در استخوان موجب می گردد. و در نتیجه تورم و درد بیمار بعد از عمل کاهش یافته و بیمار دوره درمان کوتاهتری را تجربه می نماید.

به واسطه عملکرد دستگاه بصورت  میکرو ویبریشن و توربولانس ناشی از آن و ایریگشن فوق العاده دستگاه، میزان خونریزی بسیار محدود بوده و در نتیجه جراح از دید بسیار بالایی برخوردار می باشد  و به دلیل تعدیل صدا و فشار، میزان ترس و استرس فیزیولوژیک بیماران تحت بی حسی موضعی کاهش می یابد.

 

در حال بارگذاری...

در حال بارگذاری...