آموزش سمان کردن
آموزش سمان کردن رستوریشن ها – دکتر رامین فهیما

آموزش سمان کردن رستوریشن ها:

در فیلم آموزشی سمان کردن رستوریشن ها آقای دکتر رامین فهیما مدرس محبوب و دوست داشتنی و خوش صدای دندانپزشکی ترمیمی. به مباحثی مهم و بسیار کاربردی پرداخته اند. آموزش سمان کردن روکش های زیرکونیایی یا رستوریشن های لیتیم دی سیلیکات و… شاید در ابتدا و بصورت تئوری ساده باشد. اما پس از مشاهده فیلم متوجه خواهید شد که چقدر نکات ریز و ظریفی در آن نهفته است.

سمان کردن رستوریشن های زیرکونیا:

با توجه به محبوبیت روز افزون ماده زیرکونیا در دندانپزشکی، استفاده از آن نیز به عنوان روکش در حال افزایش میباشد. سختی و زیبایی آن مهمترین دلایل استفاده از زیرکونیا به عنوان روکش و بریج در دندانپزشکی می باشد. ولی با هر ماده ای نمیتوان این روکش ها را چسباند. کار کردن با آن سخت تر از PFM میباشد. دکتر فهیما توضیح داده اند که چطور به راحت ترین شکل ممکن می توان این نوع روکش ها را بصورت دائم چسباند.

سمان کردن رستوریشن های لیتیم دی سیلیکات:

رستوریشن های لیتیم دی سیلیکات یا Emax به علت زیبایی فوق العاده و شباهت به دندان های طبیعی همیشه از توجه خاصی برخوردار بوده اند. اما سمان کردن آنها به چه صورت است؟ چطور باید سطح رستوریشن را آماده کرد تا گیر میکرومکانیکال آن افزایش پیدا کند؟ در این بخش یک روکش از آماده سازی تا سمان کردن توسط دکتر فهیما توضیح داده شده است.

فایبر پست:

جسباندن فایبر پست ها داخل کانال همیشه برای دندانپزشکان یک چالش بوده است. و بسیاری راحت ترین گزینه که گلاس آینومر لوتینگ است را انتخاب می کنند. اما روش های دیگری هم هستند که میتوانند دوام و ماندگاری فایبرپست را تضمین کنند. دکتر فهیما این مورد را هم به بهترین شکل ممکن در فیلم آموزش سمان کردن توضیح داده اند.

مطالب تکمیلی:

در خلال سر فصل های بالا نکاتی فراوانی در مورد باند ها و موارد استفاده شان و سمان ها و… در این ویدیوی آموزشی گفته شده است.

جهت مشاهده این ویدیوی آموزشی روی دکمه زیر کلیک نمایید: